Οι υποψήφιοι όλων των συνδυασμών της Δημοτικής Ενότητας Πολιχνίτου

Για τις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών δημοτικών αρχών της 8ης Οκτωβρίου  2023 και τις τυχόν επαναληπτικές εκλογές της 15ης Οκτωβρίου 2023
ανακηρύχτηκαν για το Δήμο Δήμου Δυτικής Λέσβου της Περιφερειακής Ενότητας  Λέσβου οι παρακάτω τρεις (3) συνδυασμοί υποψηφίων δημάρχων, δημοτικών  συμβούλων, προέδρων κοινοτήτων και συμβούλων κοινοτήτων (κατ’ απόλυτη  αλφαβητική σειρά):

Εμείς αναδημοσιεύουμε μόνο τους υποψηφίους της Δημοτικής Περιφέρειας Πολιχνίτου

Α’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
ΣΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ Υποψήφιος Δήμαρχος

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)

1. ΑΛΒΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
2. ΑΛΒΑΝΟΣ ΔΟΥΚΑΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
3. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
4. ΑΧΕΙΜΑΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
5. ΒΑΞΕΒΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
6. ΒΟΥΛΑΔΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
7. ΓΙΑΚΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
8. ΓΙΟΥΡΟΥΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
9. ΓΡΟΣΟΜΑΝΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
10. ΔΟΥΝΙΑ ΕΥΑΝΘΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
11. ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
12. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
13. ΖΟΥΜΠΟΥΡΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
14. ΙΩΣΗΦΕΛΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
15. ΚΑΖΑΜΙΑ ΣΟΦΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
16. ΚΑΚΑΡΩΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
17. ΚΑΜΒΟΥΝΙΑ ΕΙΡΗΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
18. ΚΑΝΙΑΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ συζ. ΙΩΑΝΝΗ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
19. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
20. ΚΛΙΟΜΙΔΙΩΤΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
21. ΚΟΝΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΤΑΞΙΑΡΧΗ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
22. ΚΡΑΛΛΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
23. ΛΑΧΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
24. ΛΟΥΚΟΥ ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΛΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
25. ΜΑΝΤΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
26. ΜΠΕΡΤΕΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
27. ΜΠΟΥΔΟΥΤΣΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ (ΠΕΤΡΑΣ)
28. ΜΥΡΜΙΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
29. ΜΥΣΤΕΓΝΙΩΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
30. ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΦΩΤΙΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
31. ΞΥΝΟΡΟΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ

32. ΠΑΝΤΑΧΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
33. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
34. ΡΕΠΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
35. ΣΑΛΤΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
36. ΣΑΛΤΑΜΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
37. ΣΚΑΛΟΧΩΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΑΦΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
38. ΣΚΟΜΒΟΥΛΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
39. ΣΤΡΙΜΠΕΛ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
40. ΣΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
41. ΤΖΟΑΝΟΥ ΒΑΞΕΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
42. ΤΡΙΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
43. ΤΡΙΚΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
44. ΤΣΑΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
45. ΧΑΜΑΤΖΟΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
46. ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΕΛΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
47. ΧΟΝΔΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
48. ΧΥΔΕΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)

32. ΠΑΝΤΑΧΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
33. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
34. ΡΕΠΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
35. ΣΑΛΤΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
36. ΣΑΛΤΑΜΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
37. ΣΚΑΛΟΧΩΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΑΦΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
38. ΣΚΟΜΒΟΥΛΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
39. ΣΤΡΙΜΠΕΛ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
40. ΣΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
41. ΤΖΟΑΝΟΥ ΒΑΞΕΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
42. ΤΡΙΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
43. ΤΡΙΚΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
44. ΤΣΑΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
45. ΧΑΜΑΤΖΟΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
46. ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΕΛΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
47. ΧΟΝΔΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
48. ΧΥΔΕΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Βρίσας)
1. ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΜΥΡΜΙΓΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2. ΓΕΡΑΚΕΛΛΗ ΜΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΤΣΙΤΣΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΗΛΙΑ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Λισβορίου)
1. ΚΑΡΑΝΤΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΚΟΥΛΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
3. ΛΟΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Πολιχνίτου)
1. ΓΑΝΩΤΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΚΟΝΤΟΛΕΟΝΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
3. ΚΡΙΠΕΝΤΗΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
4. ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΣΤΡΟΥΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΤΟΥΡΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΤΣΙΤΣΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
8. ΧΑΣΕΜ ΣΕΡΙΧΑΝ τ ΤΑΧΑ
9. ΨΑΝΗ ΓΩΝΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι πρόεδροι δημοτικής κοινότητας Σταυρού)
1. ΞΕΝΙΤΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Β’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΜΑΖΙ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
ΒΕΡΡΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ Υποψήφιος  Δήμαρχος

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)

1. ΑΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)

2. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
3. ΑΛΕΞΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
4. ΑΛΕΞΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
5. ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
6. ΑΜΠΑΤΖΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
7. ΑΝΤΩΝΑΚΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
8. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
9. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
10. ΑΞΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
11. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
12. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
13. ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
14. ΒΑΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΤΑΙΑΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
15. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
16. ΒΟΥΡΓΟΥΤΖΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ (ΠΕΤΡΑΣ)
17. ΓΑΛΗΝΟΣ ΙΩΣΗΦ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
18. ΓΕΛΑΓΩΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
19. ΓΙΑΝΝΑΡΕΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
20. ΓΙΑΝΝΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
21. ΔΕΡΕΔΙΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
22. ΔΗΣΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
23. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
24. ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
25. ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
26. ΘΕΡΜΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
27. ΙΟΡΔΑΝΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
28. ΙΩΑΚΕΙΜ ΖΑΧΑΡΩ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
29. ΚΑΛΥΜΝΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
30. ΚΑΡΟΥΛΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ του ΣΑΡΑΝΤΟΥ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
31. ΚΕΛΑΪΔΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ (ΠΕΤΡΑΣ)
32. ΚΟΚΚΙΝΕΛΛΗ ΑΣΑΝΟΥΛΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
33. ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
34. ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΒΛΗ ΟΛΓΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
35. ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
36. ΛΑΓΟΥΤΑΤΖΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΗΛΙΑ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
37. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
38. ΛΑΣΚΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
39. ΛΙΑΔΕΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
40. ΜΑΪΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)

41. ΜΑΚΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
42. ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΡΑΣΧΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
43. ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
44. ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
45. ΜΑΤΖΑΚΩΦ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
46. ΜΥΚΩΝΙΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΚΟΣΜΑ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
47. ΜΩΡΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
48. ΝΑΟΥΜΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
49. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
50. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
51. ΠΑΠΠΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
52. ΠΑΥΛΕΛΛΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
53. ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
54. ΠΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΑΒΒΑ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
55. ΠΙΠΕΡΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΑΝΔΡΕΑ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
56. ΡΟΔΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
57. ΤΙΤΙΡΕΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
58. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
59. ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
60. ΧΑΡΕΜΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ του ΗΡΑΚΛΗ (ΠΕΤΡΑΣ)
61. ΧΙΩΤΕΛΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ) Lesvosnews.net
62. ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του ΘΕΟΔΟΥΛΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
63. ΨΑΛΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ της ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΛΑΣ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Βασιλικών)
1. ΑΛΕΞΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
2. ΑΠΟΣΤΟΛΕΛΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
3. ΓΑΒΑΛΑΣ ΚΟΣΜΑΣ του ΣΥΜΕΩΝ
4. ΚΑΝΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
5. ΚΕΦΑΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
6. ΠΑΤΣΕΑΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
7. ΣΑΡΑΝΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
8. ΣΟΦΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Βρίσας)
1. ΒΑΣΣΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΘΑΛΑΣΣΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ της ΛΟΥΚΙΑΣ
3. ΚΑΛΔΗ ΑΝΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΚΟΠΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
5. ΚΡΙΚΛΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
6. ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
7. ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΣΚΙΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Λισβορίου)
1. ΖΟΥΠΑΝΤΗ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΛΟΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
3. ΝΤΟΥΣΙΑ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
5. ΣΥΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΣΑΡΑΝΤΟΥ
6. ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
7. ΨΑΡΡΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Πολιχνίτου)
1. ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ της ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
2. ΚΑΖΑΝΗ ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΛΑ του ΑΝΤΩΝΗ
3. ΚΑΛΑΘΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΚΑΝΔΗΛΑΝΑΠΤΗ ΙΡΕΝΕ ΦΑΖΙΛΑ του ΑΜΑΝΟΥΛΑ
5. ΚΑΤΩΤΡΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ
7. ΚΩΣΤΟΜΟΙΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
8. ΛΕΟΝΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
9. ΜΑΡΙΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
10. ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
11. ΣΤΡΑΤΟΥΛΗ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
12. ΤΑΡΑΤΖΙΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΑΤΡΟΚΛΟΥ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι πρόεδροι δημοτικής κοινότητας Σταυρού)
1. ΒΕΡΒΕΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Γ’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗ ΛΕΣΒΟ
ΑΛΑΤΖΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ Υποψήφιος  Δήμαρχος

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)

1. ΑΒΡΑΜΕΛΟΥ ΘΑΛΕΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)

2. ΑΓΓΕΛΗ ΓΑΒΡΙΕΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
3. ΑΓΓΕΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
4. ΑΛΕΤΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΛΑ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
5. ΑΡΑΧΩΒΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
6. ΒΕΡΕΛΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
7. ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
8. ΓΙΑΖΙΤΖΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
9. ΔΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
10. ΔΕΡΕΔΙΝΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
11. ΚΑΛΑΜΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
12. ΚΑΛΦΑΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΛΕΑΝΔΡΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
13. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
14. ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
15. ΚΑΣΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
16. ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ (ΠΕΤΡΑΣ)
17. ΚΙΤΣΙΝΑΜΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΕΡΙΚΛΗ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
18. ΚΟΒΡΑΣ ΛΟΥΚΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
19. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
20. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΔΕΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΕΡΕΣΟΥ – ΑΝΤΙΣΣΗΣ)
21. ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
22. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΥΑΚΙΝΘΟΥ (ΜΗΘΥΜΝΑΣ)
23. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΥΡΩΝΑ (ΠΕΤΡΑΣ)
24. ΜΟΛΒΑΛΗ (ΓΕΩΡΓΕΛΛΗ) ΕΛΕΝΗ του ΔΗΜΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
25. ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
26. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΤΙΝΟΛΕΟΝΤΟΣ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
27. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
28. ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ (ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)
29. ΣΚΑΡΑΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
30. ΣΠΑΚΟΥΡΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
31. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ)
32. ΤΕΝΕΔΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
33. ΤΣΑΚΥΡΕΛΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΚΑΛΛΟΝΗΣ)
34. ΤΣΙΦΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)
35. ΤΣΟΠΛΑΚΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΠΕΤΡΑΣ)
36. ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ)

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Βασιλικών)
1. ΚΑΛΑΜΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΟΥΛΙΩ) του ΙΩΑΝΝΟΥ
2. ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
3. ΨΑΡΡΑ ΒΛΟΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Πολιχνίτου)
1. ΑΝΔΡΕΑΔΕΛΛΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
2. ΓΚΑΓΚΑΡΑ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

3. ΖΙΓΓΑ ΜΑΡΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
4. ΚΑΤΡΑΚΑΖΑ ( ΣΑΝΤΗ ) ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
5. ΚΟΥΤΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
6. ΝΤΟΝΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Δήμος Δυτικής Λέσβου (υποψήφιοι πρόεδροι δημοτικής κοινότητας Σταυρού)
1. ΜΕΣΤΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

Πηγή:lesvosnews.gr

 

 

 

 

Διαβάστε επίσης

Καυτό αυτοκινητιστικό διήμερο στον Πολιχνίτο

29 Γαλάζιες σημαίες στις παραλίες τηςΛέσβου 

Νερό: Ψήφισμα Τοπικού Συμβουλίου Πολιχνίτου

Σελίδα φωτογραφίας-Μέρος 4ο

While viewing the website, tap in the menu bar. Scroll down the list of options, then tap Add to Home Screen.
Use Safari for a better experience.
Μετάβαση στο περιεχόμενο